Karama i 12 praw nią żądzących
Religie Dalekiego Wschodu znane są z tego, że dzięki wielu filozoficznym rozważaniami przekazują światu różnorodne mądrości związane z sensem ludzkiej egzystencji. Jest to bardzo cenne lekcja do wykorzystania w życiu, szczególnie, że nie wymaga zmiany wiary.
Karma jest to prawo przyczyny oraz skutku – niezniszczalne prawo kosmosu. Twoim działaniom tworzysz własna przyszłość. Dzięki wolnej woli, Twój los nigdy nie jest przesądzony. Dlatego nie można zaplanować i napisać własnej przyszłości.
To nie byłoby sprawiedliwe.
Życie samo daje szanse…
Czym jest karma? Karma to słowo oznaczające nic innego jak działanie. Jest to odpowiednik prawa Newtona „każde działanie w bliższej lub dalszej przyszłości musi mieć jakąś reakcję”. Kiedy myślimy, mówimy lub działamy, inicjujemy siłę, która odpowiednio zareaguje. Ta powracająca siła może zostać zmodyfikowana, zmieniona lub zawieszona, ale większość ludzi nie będzie w stanie się jej pozbyć.
To prawo przyczyny i skutku nie jest karą, ale służy wyłącznie edukacji i nauce.
Człowiek nie może uniknąć konsekwencji swoich czynów, ale będzie cierpieć tylko wtedy, gdy sam stworzy warunki do jego cierpienia. Jeśli miałby dalej działać w taki sposób, że kara nie może nastąpić, ponieważ warunki nie są odpowiednie, może odłożyć urzeczywistnienie swojej karmy. Jeśli potrafi ją zawiesić, dopóki nie znajdzie się w świecie duchowym, może pracować nad tą szczególną karmą w przerwie między śmiercią a następnym życiem. Albo może poczekać do następnego życia, w którym jest bardziej rozwinięty, aby mógł zebrać edukacyjną wartość tej zemsty. I odwrotnie, jego życie może być tak zaniedbane, że należne mu błogosławieństwa nie mogą zaowocować aż do późniejszej daty lub kolejnego życia. Wszystko to należy do kategorii zawieszenia karmy do bardziej sprzyjającego okresu lub życia.
Nieznajomość prawa nie jest wymówką”, niezależnie od tego, czy prawa są stworzone przez człowieka, czy uniwersalne. Aby przestać się bać i zacząć być wzmocnionym w świecie karmy i reinkarnacji, oto, co musisz wiedzieć o prawach karmy.
1. WIELKIE PRAWO
„Jak siejesz, tak zbierzesz”, jest to również znane jako „prawo przyczyny i skutku”. Cokolwiek wydamy we wszechświecie, wraca do nas. Jeśli pragniemy szczęścia, pokoju, miłości lub przyjaźni to powinniśmy być szczęśliwi, pokojowi, kochający i prawdziwymi przyjaciółmi.
2. PRAWO STWORZENIA
Życie nie tylko się dzieje, wymaga naszego udziału. Jesteśmy jednością ze wszechświatem, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Cokolwiek nas otacza, daje nam wskazówki do naszego stanu wewnętrznego. Bądź sobą i otaczaj się tym, co chcesz mieć w swoim życiu.
3. PRAWO POKORY
To, czego nie akceptujesz, będzie dla ciebie codziennością. Jeśli to, co widzimy, jest wrogiem lub jakąś cechą charakteru, która Ci nie odpowiada, to sami nie jesteśmy nastawieni na wyższy poziom egzystencji.
4. PRAWO WZROSTU
„Gdziekolwiek idziesz, tam jesteś”. Żebyśmy wzrastali w duchu, to my sami musimy się zmieniać, a nie ludzie, miejsca czy rzeczy wokół nas. Jedyne, co mamy w życiu, to siebie samych i to jest jedyny czynnik, nad którym mamy kontrolę. Kiedy zmieniamy to, kim i czym jesteśmy w naszym sercu, nasze życie podąża za tym i zmienia się. Nie możemy zmieniać innych.
5. PRAWO ODPOWIEDZIALNOŚCI
Zawsze, gdy coś jest nie tak w Twoim życiu, coś jest nie tak we Tobie. Odzwierciedlamy to, co nas otacza więc to, co nas otacza, odzwierciedla nas samych. Jest uniwersalna prawda. Musimy wziąć odpowiedzialność za to, co jest w naszym życiu.
6. PRAWO POŁĄCZENIA
Nawet jeśli coś, co robimy, wydaje się nieistotne, bardzo ważne jest, aby zostało to zrobione we właściwy sposób, ponieważ wszystko we wszechświecie jest połączone. Każdy krok prowadzi do następnego kroku i tak dalej i tak dalej. Ktoś musi wykonać początkową pracę, aby wykonać dane zadanie. Ani pierwszy krok, ani ostatni nie mają większego znaczenia, ponieważ oba są potrzebne do wykonania danego zadania. Przeszłość-teraźniejszość-przyszłość wszystko to jest połączone.
7. PRAWO FOCUS
Nie można myśleć o dwóch rzeczach jednocześnie. Kiedy skupiamy się na wartościach duchowych, niemożliwe jest, abyśmy mieli skrajnie niskie myśli, takie jak chciwość czy gniew.
8. PRAWO DAWANIA I GOŚCINNOŚCI
Jeśli wierzysz, że coś jest prawdą, to kiedyś w swoim życiu zostaniesz wezwany do wykazania tej konkretnej prawdy. Tutaj wprowadzamy to w co wierzymy, czego się nauczyliśmy i co przemieniamy w rzeczywistą praktykę.
9. PRAWO TU I TERAZ
Spojrzenie wstecz, aby zbadać, co było, uniemożliwia nam całkowite bycia tu i teraz. Stare myśli, stare wzorce zachowań, stare marzenia. Uniemożliwiają nam posiadanie nowych.
10. PRAWO ZMIANY
Historia powtarza się w koło, dopóki nie nauczymy się z konkretnej lekcji życia, których potrzebujemy, aby zmienić swoją ścieżkę.
11. PRAWO CIERPLIWOŚCI I NAGRODY
Nagrody o trwałej wartości wymagają początkowego cierpliwego i wytrwałego trudu. Prawdziwa radość następuje po robieniu tego, co powinniśmy robić i czekaniu, aż nagroda nadejdzie sama w odpowiednim czasie.
12. PRAWO ZNACZENIA I INSPIRACJI
Prawdziwa wartość czegoś jest bezpośrednim wynikiem włożonych w to sporych pokładów energii i intencji. Każdy nawet minimalny wkład osobisty jest także wkładem do całości egzystencyjnej. Brak świadomego wkładu nie ma wpływu na całość ani nie działa na rzecz jej pomniejszenia. Pełne miłości wkłady ożywiają i inspirują całość.
Dodaj komentarz